Wprowadzenie do kolorystyki logo

Wybór odpowiednich kolorów dla logo nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Musisz rozważyć, jak dany kolor będzie wyglądał na różnych tłach i w różnych warunkach oświetleniowych.

Jak znaleźć najlepsze kolory dla Twojego logo? - Teoria kolorów


Kolory, których używasz w swoim logo są ważne, ponieważ nie tylko nadają ton temu, co chcesz przekazać, ale także wpływają na to, jak ludzie będą się czuć, gdy spojrzą na Twój projekt.

Jakie są ulubione kolory Twoich odbiorców?

Jak chcesz, aby się czuli, gdy zobaczą Twoje logo?

Jakiego rodzaju elementów brandingowych używa Twoja firma?

Czy istnieje jakiś szczególny kolor, który reprezentuje to, co robisz najlepiej lub z czego chciałbyś być znany?

Kiedy odpowiesz na te pytania, wybór idealnego schematu kolorów stanie się łatwiejszy! - Możesz wybrać kolory, które są reprezentatywne dla sloganu Twojej firmy lub tego, co robisz najlepiej.

Pamiętaj, że tylko dlatego, że ludzie nie widzą koloru, nie oznacza to, że nie jest on ważny dla Twojego projektu

Podobne kolory

Chcesz, aby marka Twojej firmy wyróżniała się spośród innych, więc rozważ wybór dwóch komplementarnych odcieni jednego koloru.

W ten sposób Będziesz mógł użyć jednego koloru do ciemnego tła, a drugiego do jasnego.

Kontrastujące kolory

W przypadku logo ważne jest, aby kolory były kontrastujące, ale nie zbyt przytłaczające. Na przykład, błękit nieba z bielą jest dobrym wyborem, ponieważ oba są jasnymi, spokojnymi odcieniami swoich kolorów

Więcej kolorów

Liczba użytych kolorów może również zależeć od złożoności projektu Twojego logo. Jeśli ma on dużo szczegółów, wtedy potrzeba więcej kolorów, aby wszystko było widoczne i czytelne.

Zbyt wiele kolorów

W przypadku logo, zbyt wiele kolorów może być przytłaczające i rozpraszające dla odbiorcy. Dlatego ważne jest, aby nie tylko wybrać dwa lub trzy kontrastujące ze sobą odcienie jednego koloru, ale także upewnić się, że nie są one zbyt podobne w tonacji! - Jeśli używasz wielu odcieni jeden na drugim, postaraj się je do siebie dopasować w nasyceniu, odcieniu i jasności.

Narzędzie, które pomaga

Na rynku istnieje wiele narzędzi, które ułatwiają proces łączenia i wybierania kolorów. Jednym z nich jest Adobe Cooler, który w swoim zakresie posiada pełną teorie barw. Posiada on swoiste koła barw, w których w szybki i prosty sposób dobierzesz odpowiednie kolory.

Pamiętając już nie tylko o kolorze ale i o kształtach, nasyceniach i ogólnym wrażeniu logo, to nie zapomnijmy, że przede wszystkim jest to znak towarowy, czyli obraz, który wizualnie przedstawia nazwę firmy i powinien być łatwo rozpoznawalny na pierwszy rzut oka

Wyślij zapytanie