Przejścia / Transitions w Kapwing

Kapwing to aplikacje do edycji wideo, która umożliwia nam w szybki i kreatywny sposób stworzyć pół profesjonalnie wyglądający film. Dodawanie do swoich produkcji kreatywnych, czasem subtelnych przejść może znacznie poprawić jakość naszego dzieła.

Dzięki temu jesteśmy w stanie lepiej panować nad nastrojem historii, tworzeniem progresu akcji lub przyspieszać scena akcji. Oto tutorial jak w Kapwing przygotować przejścia zamiennie nazywane transitions.

1. Wejdź do aplikacji i stwórz swój projekt albo scenę, nad którą chcesz pracować.

2. Znajdź zakładkę zdjęcia/wideo albo wgraj swoje własne pliki. W tutorialu użyjemy gotowych zdjęć z banku, które oferuje aplikacja. Aby, użyć zdjęć wystarczy raz kliknąć na grafikę, która nas interesuje

3. Zdjęcia pojawią się w projekcie automatycznie po prawej stronie. Są one ustawione jedno pod drugim tworząc warstwy.

4. Następnie kliknij Timing Button. Jeżeli go nie widzisz to prawdopodobnie znajdujesz się w oknie opcje do edycji zdjęcia. Aby wyjść z niego należy kliknąć w puste miejsce wokół w projekcie. Następnie Timing Button pojawi się w prawym górnym rogu.

5. Po wskazaniu długości wideo, pojawi się nowe okno - Timeline. W celu stworzenia przejścia, transition potrzebujesz ustawić zdjęcia jedno pod drugim tak jak na screenie poniżej:

6. Następnie kliknij animate button i znajdź przejście, które odpowiada Twoim założeniom.

6. Jeżeli pracujesz nad video, to ustaw wszystkie klipy na jednej ścieżce i następnie kliknij animate button. Po kliknięciu przycisk pod Apply transitions" , pojawią się tam opcje dodatkowe.

Świat montażu wideo powoli wychodzi z ciężkich aplikacji, do których potrzebna jest potężna moc przeliczeniowa. Dzięki takimi rozwiązaniami jak Kapwing jesteśmy w stanie pracować w każdym miejscu na ziemi. Potrzebujemy tylko internetu i przeglądarki, aby tworzyć profesjonalnie wyglądające wideo dla siebie lub naszych klientów. Darmowy program do edycji filmów w przeglądarce!r!

Napisz do nas