Podstawy marketingu internetowego - 1

Każda firma dąży do powiększenia swojego portfela. Dlatego rozszerzenie swojej działalności w Internecie jest jak najbardziej zasadną decyzją. Dzięki promocji w Google czy na Facebooku jesteśmy w stanie trafić do potencjalnych klientów trafniej niż w tradycyjnych mediach. Oto pięć zasad jak powinniśmy promować swoją firmę w Internecie.

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce - kontent jest najważniejszy


Pierwsza zasada pisania treści marketingowych: skup się na potrzebach potencjalnych klientów, a nie na tym, co próbujesz im sprzedać! Oznacza to, że copywriting powinien być ciekawy, treściwy i prawdziwy

Musisz zaoferować rozwiązanie lub zachęcić ludzi do podjęcia konkretnego działania, np. zapisania się na Twój newsletter.

Na przykład:

Firma z branży fitness może napisać artykuł o tym, jak schudnąć. Artykuł powinien omówić korzyści płynące z ćwiczeń dla zdrowia i wyjaśnić naukę, dlaczego bycie bardziej aktywnym jest lepsze dla Ciebie. Może następnie zaoferować sugestie dotyczące ułatwienia życia poprzez dołączenie do siłowni lub zakup sprzętu, tak aby nie czuć się jak takie trudne zadanie.

Na końcu znajdzie się film demonstrujący ćwiczenia, a także dane kontaktowe na wypadek, gdyby ludzie chcieli uzyskać porady od ekspertów z bezpośrednim doświadczeniem w zakresie sposobów szybszego osiągania celów.

Celem jest zaangażowanie czytelników na tyle, aby byli zainteresowani tym, co napisałeś na tyle długo, aby podjąć działanie: przeczytać kolejny post, zapisać się na Twój newsletter, kupić coś online itp.

Tworzenie wideo na Youtube, Facebook, Instagram

Nie musisz już pisać artykułów, które są oparte tylko na tekście. Wideo jest jedną z wielu możliwych opcji, jeśli chodzi o przyciągnięcie uwagi czytelników, którzy w przeciwnym razie nie byliby zainteresowani czytaniem artykułu.

Na przykład, jeśli dziś rano w Starbucksie była długa kolejka z powodu świątecznego ruchu (trudny okres dla każdego), to dla ułatwienia życia swojej publiczności możesz sfilmować siebie robiącego własny napój w domu, pokazując, jakie to proste i dlaczego to dobry pomysł. Rozwiązania z życia wzięte są najlepszym sposobem dla budowania zaangażowani i realności prowadzenia komunikacji.

Pisanie pod algorytmy wyszukiwarki internetowej

Jeśli chodzi o marketing internetowy, prawda jest taka, że ludzie są bardziej skłonni do czytania czegoś, jeśli znajdą to w Google. Nie ma znaczenia, skąd czytasz - z komputera czy urządzenia mobilnego, Facebooka czy Twittera - tak długo, jak możesz wyszukiwać i szybko znaleźć to, co chcesz.

Dlatego też musimy upewnić się, że nasze treści są dobrze pozycjonowane w wyszukiwarkach poprzez odpowiednie użycie słów kluczowych w całym artykule

Dobra zasada dla tych, którzy nie są do końca pewni, jak to działa: skup się na głównym słowie kluczowym i upewnij się, że pojawia się ono co najmniej raz na 200 słów; ogranicz czasowniki w stronie biernej (np. "był", "były"); używaj liczb zamiast skrótów, kiedy to tylko możliwe; umieszczaj linki, gdziekolwiek jest to wskazane, aby uzyskać dodatkowe informacje

Klika słów o autorze

Na końcu artykułu powinieneś umieścić bio "Autora" z linkiem do jego strony internetowej. Jest to świetny sposób, aby zdobyć więcej zwolenników swojej marki i zbudować zaufanie nowych czytelników

Możesz również zamieścić linki do innych artykułów, które są istotne. Na przykład, jeśli na ABC News jest artykuł na ten sam temat, o którym piszesz, pomocne może być zamieszczenie linku, aby osoby, które chcą dowiedzieć się więcej, nie musiały opuszczać Twojej strony Celem zawsze powinno być tworzenie angażujących treści - ale w gruncie rzeczy nadal sprowadza się to do przedstawiania informacji w sposób jak najbardziej zwięzły i przejrzysty.

Przedstawianie zagadnień lub tematów z różnych perspektyw pomaga wydobyć obie strony historii. Może nawet pomóc komuś podjąć decyzję w sprawie, co do której wcześniej był niezdecydowany, dając mu jasne zrozumienie obu stron.

Ostatnia uwaga na temat treści.

Nie ma jednego właściwego sposobu pisania. Warto eksperymentować, aby znaleźć to, co najlepiej pasuje do Twojej osobowości i targetu. To, co jest najważniejsze, jeśli chodzi o pisanie w celach marketingowych, to fakt, że liczy się każde słowo. Masz bardzo mało czasu i miejsca w Internecie, więc każde zdanie musi być znaczące. Każdy akapit musi mieć jakieś przesłanie lub wezwanie do działania.

Jeśli czytelnicy nie uczą się niczego z czytania Twojego wpisu na blogu, wtedy nie będą czuć się zmuszeni do podjęcia działań. Oznacza to, że nie sprowadzisz więcej konwersji, co negatywnie wpłynie na zyski - nie tylko teraz, ale także z czasem! Więc nie pozwól, aby twoje treści to strata czasu.

Wyślij zapytanie