Jak zbudować markę, która przetrwa konkurencję? - remarketing

Jak zbudować markę, która przetrwa konkurencję? Skuteczny biznes musi być w stanie stawić czoła wszelkim wyzwaniom i posiadać skuteczną strategię marketingową, do której można zaliczyć remarketing. W tym poście omówimy podstawy tego, czym jest remarketing i jak może on pomóc Twojej małej firmie w walce z większą konkurencją.

Istnieje wiele marek, które będą konkurować z Twoją o klientów, jednak jeśli zastosujesz tą technikę, masz większe szanse na wyjście na prowadzenie!

Jak to działa remarketing?


Przygotujemy dla Twojej firmy skuteczną kampanię remarketingową z wykorzystaniem Google Ads, Facebook Ads lub obu tych narzędzi! Nasz zespół ekspertów pomoże Ci stworzyć indywidualną strategię, która będzie działać dla Twojego biznesu w oparciu o zainteresowania i zachowania klientów zebrane podczas początkowych działań marketingowych.

Kiedy ludzie odwiedzają twoją stronę internetową, są już zainteresowani tym, co sprzedajesz i problemem, który to rozwiązuje. Jedyne co pozostaje to przekształcenie ich w płacących klientów. Skuteczna kampania remarketingowa

Biorąc pod uwagę sukces początkowych działań marketingowych, wiele osób odwiedza Twoją stronę i pobrało Twoje treści. Ale nie wiedzą co robić dalej? To właśnie tutaj remarketing przychodzi z pomocą.

Remarketing - dlaczego warto?

Celem remarketingu jest przypomnienie odwiedzającym, którzy wykazali zainteresowanie Twoją usługą lub produktem, że istniejesz i jesteś gotowy do pomocy. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą banerów reklamowych, które pojawiają się na innych stronach, które często odwiedzasz, reklam dostarczanych za pośrednictwem poczty elektronicznej lub wiadomości tekstowych.

Pojawiają się one, gdy ktoś odwiedza inną witrynę z przeglądarki, która jest zalogowana do Google Ads lub Facebook Ads (chyba że korzystają z prywatnego przeglądania). Remarketing może być ustawiony tak, aby kierował do odwiedzających na podstawie ich zainteresowań i zachowań. Oznacza to, że reklamy są prezentowane na stronach, które odpowiadają ich zainteresowaniom i zwyczajom zakupowym.

Ta strategia pozwala na dotarcie do osób, które wykazały zainteresowanie Twoją firmą, ale jeszcze nie dokonały zakupu.

Kiedy ktoś odwiedzi stronę, na której wyświetlana jest jedna z reklam i kliknie ją, zostanie przekierowany z powrotem na Twoją stronę, gdzie będzie mógł zrobić kolejny krok w kierunku konwersji. Nazywa się to retargetowaniem.

Co dalej?

Po skonfigurowaniu kampanii remarketingowej można ją przeanalizować, aby sprawdzić, jak dobrze radzą sobie Twoje działania marketingowe. Może się okazać, że trzeba dostosować niektóre z reklam lub ustawień retargetingu, aby uzyskać więcej odwiedzających do podjęcia pożądanych działań.

Z drugiej strony, jeśli używasz remarketingu, aby przypomnieć komuś o swoim produkcie lub usłudze, gdy odwiedza inną stronę i nie zachęca go do podjęcia pożądanego działania, możesz mieć większe prawdopodobieństwo sukcesu, używając Facebook's Lookalike Audiences albo Google Ads Custom Audiences. Rozwiązania te są w stanie stworzyć widownię, która jest podobna w składzie, ale nie identyczna, co oznacza, że mniej budżetu zostanie zmarnowanych na złe dopasowania.

Analiza wyników działań remarketingowych oraz retargetowania pozwoli na wykorzystaj maksymalnie swój budżet marketingowy, dowiadując się, co działa i dostosowując się do tego.

Remarketing - pełne wnioski

Efektem końcowym jest bardziej efektywne wykorzystanie czasu, pieniędzy i zasobów w celu pozyskania klientów do konwersji.

Przygotujemy dla Twojego biznesu skuteczną kampanię remarketingową z wykorzystaniem Google Adwords lub Facebook Ads w oparciu ozainteresowania i zachowania klientów. Pozwoli Ci to dotrzeć do osób, które wykazały zainteresowanie Twoją firmą, ale nie dokonały jeszcze zakupu!

Będziesz wiedział, co robić dalej, jeśli chodzi o wykorzystanie remarketingu dla Twojej firmy, jeśli chcesz mieć więcej klientów!

Wyślij zapytanie