Jak zbudować angażującą stronę internetową?

Czy chcesz, aby Twoja strona była bardziej angażująca? Wtedy ten post jest dla Ciebie! W tych trzech prostych krokach, przedstawimy jak łatwo jest stworzyć angażujący content dla Twojego produktu, czy też biznesu.

Stosując się do tych wskazówek, możesz stworzyć lepszą treść do tego, czym się zajmujesz. Nie zniechęcaj się, jeśli nie jest to dziedzina, w której się specjalizujesz - rozłożymy wszystko na czynniki pierwsze, aby nawet początkujący zrozumieli, jak mogą tworzyć angażujące treści i poprawić obecność swojej firmy w sieci. A więc zaczynajmy... Oto kilka naszych pierwszych punktów

1) Używaj słów, których klienci użyliby w kontekście Twojego produktu lub usługi. Uważaj, aby nie dać się wciągnąć w żargon marketingowy, ponieważ może to zdezorientować ludzi, którzy nie są zainteresowani zrozumieniem tego wszystkiego.

Aby przekaz i treść firmy odniosły sukces, należy zastanowić się, o czym klienci chcieliby usłyszeć. Unikaj wszystkiego, co jest rozwlekłe, co może zanudzić ludzi i sprawić, że odejdą bez uzyskania dalszych informacji.

2) Jednym ze sposobów, aby zaangażować czytelników i pozostać w ich umysłach jest opowiedzenie emocjonalnej historii, która natychmiast przykuje ich uwagę. Skupiając słowa wokół narracji, możesz poprowadzić czytelnika przez artykuł z łatwością, jednocześnie stymulując wszystkie jego zmysły naraz.

Kiedy piszesz artykuł, zastanów się nad słowami i nad tym, jak mogą one przyciągnąć uwagę czytelnika. Unikaj używania suchych faktów w nagłówkach lub tekście, zamiast tego stwórz narrację, która jest emocjonalna, aby zaangażować czytelników.

3) Używaj animowanych obrazów i grafik na swojej stronie. Schematy kolorów mogą być ważne dla wyglądu strony, więc wybierz kolory, które stworzą przyjazne wrażenie o Tobie lub Twoim biznesie - na przykład karykaturalne postacie z wielkimi uśmiechami lub szczęśliwymi wyrazami twarzy. Animacje nie tylko sprawiają, że strony są bardziej atrakcyjne wizualnie, ale także powodują, że podświadomie przewijamy treść nie zdając sobie z tego sprawy, ponieważ jesteśmy znudzeni statycznym tekstem; oznacza to, że animacje są idealne dla firm, które chcą zaangażować klientów w przewijanie strony!

Zrobiliśmy głębokie nurkowanie w neurobiologii tworzenia treści i jak te informacje mogą być wykorzystane, aby pomóc Ci tworzyć lepsze treści dla tego, co robisz.

Wskazówki, które przedstawiliśmy to dopiero początek. Wdrażając je, zwróć uwagę na to, co działa w Twojej firmie i nie bój się eksperymentować z nowymi pomysłami. Przekonasz się, że stosując się do tych zasad, tworzenie lepszych treści dla Twojej firmy w Internecie stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych, najbardziej kreatywnych wdrożeniach i pomysłach, które działają.

Zapisanie się sprawi, że staniesz się częścią ekskluzywnego klubu, który ma dostęp do ekscytującej wiedzy.

Wyślij zapytanie